CFT Academy

Naštartuj svoj futbalový sen.

CFT Academy v elitnej spoločnosti ocenených Slovenským futbalovým zväzom za rok 2017

Jan 282018

undefined

Na slávnostnom galavečeri Grassroots futbalu ocenil Slovenský futbalový zväz laureátov za rok 2017. Súčasťou slávnosti bolo aj vyhlásenie najlepšej ženskej ligovej jedenástky a udelenie ceny fair-play MUDr. Ivana Chodáka. Punc prestíže celej akcii dodala prítomnosť prezidenta SFZ Jána Kováčika, generálneho sekretára SFZ Jozef Klimenta, technického riaditeľa SFZ Jána Greguša, asistenta trénera slovenskej reprezentácie Štefana Tarkoviča, či trénera SR 21 Pavla Hapala. Práve v tejto exkluzívnej spoločnosti prevzal v kategórii o najúspešnejšiu aktivitu roka 2017 cenu za CFT Academy Slovakia jej prezident Daniel Štuller.

Slovenský futbalový zväz ocenil najväčšie talenty a nádeje slovenského futbalu od najmladších v kategórií do 10 rokov po juniorov do 19 rokov, vrátane trénerov, ktorí priviedli svojich zverencov k mimoriadnym úspechom. V tejto prestížnej spoločnosti sa ocitla aj CFT Academy Slovakia, ktorej prezident Daniel Štuller prevzal cenu v kategórii o najúspešnejšiu aktivitu roka 2017. „Keď v roku 2014 povedal náš reprezentačný kouč Ján Kozák pri prevzatí ceny pre najlepšieho trénera, že Slovensko je príliš malá krajina, v ktorej ak chceme niečo dosiahnuť, musíme sa spojiť, mali sme v tom čase tri futbalové centrá v Prešove, Hanušovciach nad Topľou a Vranove nad Topľou. Vedeli sme však jedno. Pokiaľ chceme byť úspešní, jedinou cestou, ako môžeme napredovať, je spolupráca na všetkých úrovniach. Táto cena nás iba utvrdzuje v tom, že naše hodnoty sú nastavené správne,“ uviedol prezident CFT Academy Slovakia Daniel Štuller.


V súčasnosti sa v CFT Academy venuje mladým futbalovým talentom v sedemnástich centrách štyridsaťpäť trénerov. Ako však D. Štuller zdôraznil, za najdôležitejšiu a najzaväzujúcejšiu považuje práve dôveru spojenú s tým, že do tréningového procesu sa zapája viac ako päť stoviek futbalistov a futbalistiek, ktorí s detskou úprimnosťou a zanietenosťou snívajú svoj futbalový sen. Keď sme pri štatistikách, pre lepšiu ilustráciu, dodáme, že v minulom roku zorganizovali v akadémii napríklad 147 turnajov v rámci Academynilíg, čo sa rovná stovkám originálnych zážitkov nielen u tých najmenších, ale aj pre ich rodičov, ktorí sú neodmysliteľnou súčasťou filozofie CFT.„Naše poďakovanie patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom formovali CFT Academy! Na mysli nemám iba našich trénerov, či rodičov, ale naozaj každého, pretože aj pokiaľ nás niekto konfrontoval s nesúhlasným názorom, zamysleli sme sa nad ním a hľadali riešenie, čo a ako zlepšiť. Našou filozofiou je napredovať, preto sme otvorený každému postrehu, a to nás posúva ďalej. I takýmto spôsobom sa snažíme byť deťom príkladom, lebo v živote nejde všetko ľahko a my chceme, aby boli pripravení prijať akúkoľvek výzvu, či už na ihrisku, v škole alebo neskôr v profesionálnom živote bez ohľadu na to, čomu sa budú venovať,“ zdôraznil Daniel Štuller. 

 

CFT Academy však nie je iba o číslach, ale v prvom rade o neochvejnej ochote hľadať cesty, ako ponúknuť deťom na ihriskách v každom jednom centre rovnaké možnosti napredovať na základe najinovatívnejších prístupov k tréningu. Naplnením tejto filozofie je fakt, že v septembri 2017 sa CFT stalo prvou futbalovou akadémiou na Slovensku, ktorá je oficiálnym partnerským klubom celosvetovo uznávanej metódy výchovy mladých futbalistov Coerver® Coaching. Dodáme, že na Slovensku sú dnes tri partnerské kluby s Coerver® Coaching, okrem CFT ešte aj MŠK Žilina a Spartak Trnava. Rovnako ďalším „rozdielovým“ je projekt KIDS IN MOTION - Deti v pohybe. V roku 2017 sa totiž akadémii podarilo nadviazať spoluprácu s 22 materskými školami na východnom Slovensku, kde pod vedením trénerov prebiehajú všeobecné pohybové aktivity pre deti vo veku 4 – 6 rokov. „Sme partia otvorených ľudí, ktorí veria tomu, čo robia. Hoci sme často počúvali a ešte aj počúvame, že nemôžeme zmeniť pohľad na futbal, my sme presvedčení, že sa to dá. Nepoznáme totiž výhovorky, vieme len to, že všetko má svoje riešenie a kde je vôľa, tam je aj cesta. Ocenenie, ktoré sme získali, vnímam ako ďalšiu príležitosť diskutovať o futbale, hodnotách a možnostiach ako sa posúvať ďalej, lebo bez ohľadu na názov klubu alebo akadémie musia byť pre nás na prvom mieste deti. Práve oni sú zárukou toho, že slovenský futbal môže napredovať, len ich potrebujeme vedieť motivovať a dať im správne základy,“ pripomenul Daniel Štuller. 


Imrich Makó

 

Žiadne komenty.

Nový koment