CFT Academy

Naštartuj svoj futbalový sen.

Samo Jabcon: Ak milujete futbal, dokáže vám zmeniť život

Feb 122018

undefined

Samo Jabcon pôsobí v CFT Academy od novembra 2016. Dnes sa venuje 11-ročným talentom v centre v Prešove. O tom, ako vníma filozofiu CFT Academy, čím ho napĺňa práca s deťmi, ktorý je jeho najobľúbenejší klub a ešte oveľa viac nám prezradil v rozhovore.

* Pamätáte si na moment, kedy ste sa rozhodli, že budete pôsobiť v CFT Academy?
- O CFT Academy som sa dozvedel vo Veľkom Šariši, kde som vtedy hrával. Vždy som počas tréningu videl deti ako trénujú a tak som sa spýtal spoluhráča odkiaľ sú a on mi vravel, že z CFT. Neskôr som hľadal novú príležitosť trénovať a spomenul som si práve na CFT. Napísal som Danovi a Peťovi mail, neskôr sme sa stretli a všetko dohodli :-)
* Čím Vás filozofia CFT Academy zaujala?
- Zaujalo ma to hlavne kvôli tomu, že možnosť dostanú aj chlapci z dedín, ktorým je ťažko dochádzať na tréningy do miest. Všetci dostávajú rovnakú možnosť hrať a trénovať.
* Čím Vás napĺňa práca s deťmi?
- Práca s deťmi ma napĺňa hlavne kvôli tomu, že ak to človek robí s láskou a zároveň s vášňou, tak deti to naozaj baví a je u nich vidno neskutočné výsledky! Určite to platí takto všade, nielen vo futbale. Mám možnosť detí nielen učiť hrať futbal, ale hlavne im ísť príkladom vo všetkom, keďže sledujú a kopírujú viac ako si myslíme :-)
* Ako vnímate príležitosti, ktoré CFT Academy ponúka mladým futbalistkám a futbalistom?
- Ako som už vyššie spomínal, tak najväčšie plus je v tom, že príležitosť dostávajú všetci. Veľa skúseností z hry im dávajú hlavne ACADEMYNILIGY, kde si chlapci a dievčatá majú možnosť vyskúšať úplne všetko. Je radosť pozerať ako chcú robiť kľučky ako Ronaldo, Messi, Neymar a pod. :-)
* Ktorý zážitok sa Vám v spojitosti s CFT Academy nikdy nevymaže z pamäte?
- Zážitkov je veľmi veľa. Určite však viem povedať, že nikdy nezabudnem na ľudí, ktorých som vďaka CFT Academy spoznal.
* Ako najvýstižnejšie by ste definovali futbal?
- Futbal by som definoval ako hru, ktorá vie ľuďom, ktorí ju milujú, zmeniť celý život. Taktiež si každý vďaka futbalu nájde nových priateľov. Zároveň vie futbal spojiť veľa veľa ľudí, ktorí by sa bez neho nikdy nestretli :-)
* Čo by ste, ako tréner, chceli dosiahnuť?
- Mojím cieľom je vychovať veľké množstvo budúcich reprezentantov a zároveň skvelých ľudí. Mojím ďalším cieľom je byť najlepší a trénovať v TOP európskom klube :-)
* Ktorý klub je Vaším najobľúbenejším? Ktorý hráč bol/je Vašou futbalovou ikonou?
- Mojím najobľúbenejším klubom je už od detstva REAL MADRID. Obdivoval som hráčov ako Roberto Carlos, Zidane, Raúl, preto som začal fandiť REALU MADRID, ktorému budem fandiť navždy! Mojou futbalovou ikonou bol XABI ALONSO. Vždy som chcel dávať prihrávky a mať taký prehľad v hre ako on :-)
* Akú najzaujímavejšiu knihu s futbalovou tematikou ste čítali?
- Pre mňa je zatiaľ najzaujímavejšou futbalovou knihou PEP GUARDIOLA - PRVÝ ROK V MNÍCHOVE. Najviac ma k dokumentom a knihám s touto tematikou ťahá to, že je tam ukázané resp. napísané aj to čo navonok nie je vidieť. Väčšina ľudí vidí veľké peniaze a to je všetko. No naopak málokto sa zamyslí nad tým, že tiež sú to len ľudia a aký tlak znášajú každý deň. Presne to ma zaujalo, že je tam do detailov opísané ako Guardiola prežíval odchod z Barcelony, následne príchod a prácu v Bayerne Mníchov. Inšpiruje ma to najmä kvôli tomu, že aj keď vyhral všetko, čo sa dalo, vždy sa chce posúvať vpred a z toho si beriem motto - Čo platí dnes, nemusí platiť zajtra! Preto sa snažím aj ja vždy čerpať nové a nové poznatky.
* Ktorý zápas z futbalovej histórie Vám v pamäti utkvel najviac?
- Je to zápas finále ligy majstrov Real Madrid - Atlético Madrid, v ktorom Sergio Ramos vyrovnal v 93. minúte na 1:1 a následne Real vyhral 4:1. :) Druhým zápasom je stretnutie Slovensko - Taliansko na MS 2010 :-)

Vaše obľúbené:
Film: Nedotknuteľní, La decima, Prisoners, Facing the Giants.
Hudba: Všetko dobré :D
Jedlo: Špenátové halušky so syrom.
Nápoj: Teplý čaj.
Kniha: Nick Vujičič - Život bez hraníc.
Farba: Modrá, čierna.
Zviera: Pes.
Obľúbený TV seriál: Breaking Bad, Two and a Half Men, Black Mirror.

Žiadne komenty.

Nový koment