CFT Academy

Naštartuj svoj futbalový sen.

CFT Academy vďaka Coerver® Coaching ako prvá na Slovensku v spoločnosti Benficy Lisabon.

Mar 152018

undefined
CFT Academy Slovakia oficiálne v elitnej spoločnosti klubov ako Benfica Lisabon, či Glasgow Rangers. Na tento exkluzívny zoznam sa akadémia pôsobiaca v pätnástich centrách na východnom Slovensku dostala vďaka podpisu zmluvy o spolupráci pri realizácii programu Coerver® Coaching Skill Full Age. Coerver® Coaching je globálny trénerský program, ktorým na celom svete prešlo 1,5 milióna detí a trénerov. Hoci sa tento model výchovy hráčov využíva vo všetkých vekových kategóriách, v dominantnej miere má nezastupiteľné miesto v procese kreovania futbalových talentov medzi 5 až 16 rokom bez rozdielu ich zručností. Podpisom zmluvy o spolupráci pri realizácii programu Skill Full Age sa stala CFT Academy prvým partnerským klubom organizácie Coerver® Coaching na Slovensku.

„V prvom rade nás zaujala koncepcia CFT Academy, ktorou, sa rovnako ako my, snaží meniť pohľad na futbal a najmä pohľad na výchovu mladých hráčov. Sme presvedčení o tom, že navzájom sa vieme dopĺňať a byť ešte efektívnejší nielen pri práci s deťmi, ale aj pri vzdelávaní trénerov, čo je ďalší z kľúčových pilierov našej filozofie,“ vysvetľoval technický riaditeľ Coerver® Coaching pre Slovensko Pavol Gregora. Vlajkovou loďou Coerver® Coaching v Európe je Benfica Lisabon, ktorej akadémia bola v roku 2012 vyhlásená ako najlepšia na svete. Ani s týmto honorom sa však v najslávnejšom portugalskom klube neuspokojili, preto hľadali ďalšie možnosti ako posunúť úroveň trénerov a samozrejme hráčov ešte vyššie. „Naša filozofia je oproti iným konceptom rozdielová v tom, že učíme hráčov, aby boli sebavedomí v zápase. Pokiaľ do neho nedokážu preniesť to, čo sa naučili na tréningu, nemôžu sa logicky presadiť a my im pomáhame práve v tom, aby boli v zápasoch dominantní,“ zdôraznil P. Gregora. CFT Academy má aktuálne pätnásť centier na východnom Slovensku.

Prezident akadémie Daniel Štuller ocenil fakt, že tréneri budú môcť využívať pri vlastnom vzdelávaní a následne výchove hráčov know-how Coerver® Coaching. „S Coerver® Coaching máme rovnakú filozofiu! Vždy sme vychádzali z toho, že futbal detí a dospelých sú dve rozdielne kategórie, ktoré si žiadajú rozdielny prístup. Veľa trénerov chce s deťmi trénovať to, čo vidí v zápasoch dospelých v televízii. Coerver® Coaching nám len potvrdil, že ideme správnou cestou, keď dôraz kladieme na veľa dotykov s loptou, naopak hráme bez výsledkov a hráčov vedieme k tomu, aby na ihrisku premýšľali nad tým, aké najkreatívnejšie riešenie zvolia aj za cenu toho, že urobia chybu, ktorá ich v konečnom dôsledku posunie ďalej,“ uviedol riaditeľ CFT Academy Slovakia Daniel Štuller.

Spoluprácou s Coerver® Coaching sa pri realizácii programu Skill Full Age otvárajú pre celú organizáciu CFT Academy nové možnosti ďalšieho napredovania. D. Štuller ocenil predovšetkým fakt, že tréneri sa budú môcť zúčastňovať rôznych seminárov a konferencií, ako napr. Youth Diploma. „Minulý rok v rámci Youth Diploma prednášali tréneri z Tottenhamu Hotspur. Veľmi si vážime to, že budeme mať z prvej ruke informácie o tom, akú sú vo svete trendy pri práci s mládežou, vďaka čomu nezaspíme dobu a našim deťom ponúkneme rovnaký koncept ako v popredných kluboch, ktorých hráčov obdivujeme pri sledovaní Ligy majstrov,“ dodal s úsmevom D. Štuller.

Podpis zmluvy však nie je prvým kontaktom CFT Academy a Coerver® Coaching, pretože tréneri pôsobiaci v akadémii už absolvovali prvé dva kurzy a tréningy vedú práve v zmysle tohto trénerského programu. „Pre trénerov, ktorí majú za sebou prvé dve úrovne, pripravujeme v poradí tretí kurz. Keďže máme aj veľa nových trénerov, postupne aj oni absolvujú jednotku, resp. dvojku. Pre nás je kľúčové pracovať podľa jednotnej filozofie, čím chceme deťom dopriať rovnosť príležitostí, aby mali z každého nášho centra k svojmu futbalovému snu rovnako blízko,“ pripomenul D. Štuller.

Žiadne komenty.

Nový koment