CFT Academy

Naštartuj svoj futbalový sen.

Patrik Partila: CFT ma zaujalo najmä kvôli môjmu synovi

Apr 032018

undefinedJedným z najmladších centier v rodine CFT sú Giraltovce. Keďže Patrik Partila registroval aktivity akadémie, po rozhovore s Danielom Štullerom a Petrom Herstkom u neho v kabinete bol už len krôčik k tomu, aby sa aj on stal súčasťou CFT ACADEMY.

* Pamätáte si na moment, kedy ste sa rozhodli, že budete pôsobiť v CFT Academy?
- O CFT som už počul skôr. Vedel som, že fungujú po dedinách v okolí a začínajú pracovať aj so škôlkármi. To, preto som ho chcel začať voziť do centra v Kurime. Asi o týždeň na to ma zavolal môj riaditeľ školy, že sa riaditelia CFT Daniel a Peter chcú so mnou stretnúť a porozprávať o CFT. Stretli sme sa jedno poobedie v kabinete TV u nás na základnej škole. Vysvetlili mi ich filozofiu a plány. To ma zaujalo a naštartovalo k tomu, aby sme spoločne 1.4.2017 otvorili nové centrum v Giraltovciach.
* Čím Vás filozofia CFT Academy zaujala?
- Zaujala ma tým, že sa pracuje s deťmi od malička, od ich 4 rokov, od ich prvého dotyku s loptou až po futbalové majstrovstvo jej ovládania. Koncepcia je postavená nielen na výchove futbalistu, ale hlavne na výchove človeka, hráča a to je najdôležitejšie nielen pre trénera, ale určite aj pre rodičov.
* Čím Vás napĺňa práca s deťmi?
- Pre mňa to nie je práca, je to pre mňa relax, môj koníček a hlavne poslanie odovzdať im svoje skúsenosti a naučiť ich nové pre nich nepoznané veci, ktoré vidia len v televízií alebo na internete.
* Ako vnímate príležitosti, ktoré CFT Academy ponúka mladým futbalistkám a futbalistom?
- Som veľmi rád, že niekto prišiel s takouto myšlienkou, aby sa začalo vychovávať deti od malička. Naše CFT ponúka možnosť všetkým deťom a hlavne rodičom, aby ich deti rástli nielen po hernej, ale hlavne po mentálnej stránke. CFT ponúka zážitky, nové priateľstvá a skúsenosti, ktoré nikde inde nenájdu.
* Ktorý zážitok sa Vám v spojitosti s CFT Academy nikdy nevymaže z pamäte?
- Prvý turnaj na Academynilige v Kurime, keď som videl tu radosť v očiach detí, že si môžu zahrať na takom turnaji.
* Ako najvýstižnejšie by ste definovali futbal?
- Futbal je pre mňa fenomén, moja láska a vášeň, ktorú musím mať každý deň.
* Ktorý klub je Vaším najobľúbenejším a prečo? Ktorý hráč bol/je Vašou futbalovou ikonou?
- Mojím najobľúbenejším klubom je od malička Manchester United. Fandím mu od čias, keď jeho dres obliekali Paul Scholes, David Beckham, či Eric Cantona a trénerom bol môj veľký vzor Alex Ferguson.
* Akú najzaujímavejšiu knihu s futbalovou tematikou ste čítali?
- Bolo ich strašne veľa, hlavne v začiatkoch, keď som začínal s trénerskou kariérou. Mojou poslednou, ktorú som čítal, bola „Futbal“ od Michala HIPPA.
* Ktorý zápas z futbalovej histórie Vám v pamäti utkvel najviac?
- Finále ligy majstrov v sezóne 1998/99 Manchester United FC – FC Bayern Mníchov, kde MnU prehrával 0:1 a v nadstavenom čase po góloch Sheringhama a Solskjaera vyhral 2:1.
* Čo by ste, ako tréner, chceli dosiahnuť?
- Prial by som si, aby som vychoval veľa šikovných futbalistov, ktorí by sa presadili nielen v našej lige, ale aj v zahraničí. Mojím snom je urobiť si PRO licenciu a trénovať nejaký klub na najvyššej úrovni.

Vaše obľúbené?
Film: Všetko od tvorcov MARVEL
Herec: Liam Neeson
Herečka: Scarlett Johansson
Hudba: Ed Sheeran
Jedlo: Buchty na pare
Nápoj: čistá voda z vodovodu
Kniha: Trilógia Pán prsteňov
Farba: modrá a zelená
Zviera: pes
Obľúbený TV seriál: Hra o tróny

Žiadne komenty.

Nový koment